Magický klub Motorlet byl založen v roce 1950 na základě rozvíjející se LUT (Lidová umělecká tvořivost) na znárodněných závodech. U jeho zrodu nestál nikdo menší než Vladimír Beránek, syn „táty“ kouzelníků pana Leopolda Beránka. V prvních letech toto seskupení kouzelníků neslo název Kouzelnický kroužek při ZK Motorlet a z počátku byl spojen s dramatickým kroužkem. Teprve až v roce 1953 získal podnik Motorlet Jinonice bývalý Národní dům v Košířích a adaptoval jej na svůj Závodní klub, oddělil se kouzelnický kroužek od kroužku dramatického a pokračoval ve své činnosti jako Magický klub Motorlet. V té době přišel do kroužku Karel Raiter, jehož zásluhou se činnost kroužku postupně rozvíjela a zkvalitňovala. Do roku 1989 pokračoval MKM ve své bohaté činnosti, to již za vedení předsedy Zdeňka Seemanna, který má velikou zásluhu na skutečnosti, že po zániku závodního klubu činnost MKM ani na okamžik nebyla přerušena a po nelehké anabázi po různých restauracích klub našel domovské útočiště v restauraci Meteor v Praze Libni.

Těžiště práce MKM spočívá v pořádání tzv. „Mikrovečerů“ pro veřejnost, kterých se v průměru uskuteční sedm ročně a jejichž tradice se datuje od roku 1966. To znamená, že se jedná o cca 300 večerů, které shlédlo něco k šesti tisícům laických diváků. Na těchto večerech vystupují převážně členové MKM, případně pozvaní hosté.

Samozřejmostí je účast členů MKM na tuzemských i zahraničních kouzelnických soutěžích a dalších akcích, případně i jejich aktivní spolupráce při jejich organizaci.

V roce 2015 Magický klub Motorlet s pocity hrdosti oslavil 65 let od svého založení, v letošním roce jsme zaznamenali deset let od podpisu smlouvy o vzájemné spolupráci s klubem Nová scéna magie Ostrava.

Na letošní únorové výroční schůzi odstoupil ze zdravotních důvodů Josef Vogl z funkce předsedy klubu, byl zvolen nový výbor ve složení Vláďa Babka, Jaroslav Mallat a Zdeněk Seemann. Předsedou klubu byl zvolen Zdeněk Seemann.

Scházíme se:

Prozatím každé úterý v 19.00 hod. v restauraci METEOR, Praha 8 – Libeň (v areálu SK Meteor), ulice U Meteoru, stanice tram Stejskalova. Vzhledem k nejisté existenční situaci restaurace Meteor dojde možná ke změně našeho působiště, o čemž budeme informovat.

Webové stránky: >>MAGICKÝ KLUB MOTORLET>>

Kontakt:

Zdeněk Seemann, tel.: +420 734 715 223, e-mail: z.seemann@seznam.cz 

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru