Muzeum kouzel Pardubice si vás dovoluje touto cestou pozvat na skok do prostoru muzea kouzel a magie, nahlédnout do světa kouzelnictví průřezem od roku 1820 až po současnost.  Představit expozici starých kouzelnických pomůcek a rekvizit z celého světa, seznámit vás s desítkami kouzelníků působících v letech minulých, ale i současných, především na našem území České republiky, ale i zahraničí, Rakouska, Německa, Maďarska, Holandska, též Ameriky i Japonska.

Snažíme se vytvořit historii různých oblastí moderní magie, jako jsou mikromagie, karetní magie, jevištní magie, mentální magie, manipulace, eskamotérství a jevištní iluze.

Především díky soukromé sbírce kouzelníka a sběratele Pavla Langra, badatele Libora Štengla, kouzelníka Josefa Ponczy, Karla Kašpara, Jirky Hadaše, Jana Adamce a mága Ondřeje Pšeničky, výrobců a prodejců kouzelnických rekvizit pana Julia Nemeše, Ladislava Horáka, Jana Mazáče a Jaroslava Tovaryše, inspiraci Jardy Zacha a díky spolupráci Margo Grootveld, ženy bývalého holandského sběratele, jsme mohli tuto sbírku sestavit a exponovat.

Vedle budování tohoto privátního muzea kouzel nadále vyvíjíme činnost sběratelskou, badatelskou a chystáme také vydávání brožur, knih i DVD a vzdělávání. Výběr některých sběratelských předmětů bude určených k prodeji.

Naše muzeum kouzel Vám nabízí:

Prohlídku unikátních, ojedinělých kouzelnických exponátů a historických skvostů s možností doprovodného programu kouzelnického představení Okouzlení. Expozice má také svůj edukativní potenciál. Rozvíjí kulturní vzdělanost, inspiraci, kreativitu, ale i motivaci.

Otevírací doba:

Expozice muzea pro veřejnost je přístupná celoročně v následující otevírací době:

podělí zavřeno  
úterý 13:00 - 18:00 průvodce i kouzelník
středa zavřeno  
čtvrtek  15:00 - 16:00 Škola kouzel
pátek zavřeno  
sobota 10:00 - 17:00 od 13:00 pravidelná kouzelnická představení
neděle zavřeno  


Pro větší skupiny (školy, školky, organizace, spolky apod.) je otevřeno kdykoliv po telefonické domluvě nebo písemné objednávky na email.  

Vzhledem k omezené kapacitě je nezbytné školní skupiny objednat předem na konkrétní datum a čas. Prohlídka samotného muzea je cca 40 min., s doprovodným programem cca 1,5 hodiny. Doprovodný program je nutné reservovat předem.

V případě zájmu rádi poradíme s maximálním využitím expozice muzea. Kontakt pro školy: Ladislav Kůrka, info@klubkouzel.cz, telefon +420 739 337 383

Webové stránky: www.klubkouzel.cz 

Facebook: >>PARDUBICKÝ KLUB KOUZEL A MAGIE>>

 
 

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru