MAGIC FESTIVAL – mezinárodní festival moderní magie Uherské Hradiště www.magicfest.cz

MAGIC FESTIVAL pořádá profesionální kouzelník Jiří Hadaš ve spolupráci s Klubem kultury Uherské Hradiště. Magic festival má oficiální záštitu Českého magického svazu a Unie moravských kouzelníků.

V rámci Magic festivalu se představila řada profesionálních i amatérských kouzelníků nejen z České republiky, ale také Slovenska, Rakouska, Polska, Maďarska, Slovinska, Německa, Francie, Španělska, Argentiny, Srbska a USA.

Navazuje na řadu úspěšných kouzelnických přehlídek, pořádaných v letech 1979 – 1989 v Uherském Hradišti. Mezi ty nejvýraznější patřily přehlídky, kdy se před Klubem kultury vyprošťoval kouzelník Miroslav Svoboda ze svěrací kazajky na hořícím laně, v dalším roce se snažil fakír Ben Gham (Zdeněk Zahrádka) překonat rekord a ležel ve výloze na náměstí na hřebech celých 24 hodin. Nejúspěšnější však byla přehlídka s Arabelou, kdy bylo 5 krát vyprodáno Slovácké divadlo.

Ve Zlínském kraji se po roce 1989 pokračovalo v magických přehlídkách pod názvem Pasparthův memoriál, který pořádala Unie moravských kouzelníků, jako vzpomínku na patrona moravských kouzelníků – světově proslulého mága Paspartha, rodáka z moravského Hulína.

MAGIC FESTIVAL je přátelským setkáním profesionálních i amatérských kouzelníků. V rámci festivalu je vyhlášena soutěž ve třech kategoriích, dále je předána Cena starosty města a absolutnímu vítězi je udělena cena GRAND PRIX.

Navštivte webové stránky www.magicfest.cz, na kterých naleznete bližší informace, můžete si prohlédnout fotogalerii a prostudovat výsledky soutěže jednotlivých ročníků.

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru