V úterý 4. října 2016 zemřela světová Legenda Paul Osborne – kouzelník, producent, designér a výrobce originálních iluzí. Podle dosavadních zpráv utrpěl náhlé krvácení do mozku.

Odešel tak jeden z nejvýznamnějších tvůrců, jehož jméno zná většina kouzelníků po celém světě. Jeho nápady a realizace iluzí posunulo moderní magii o obrovský kus dopředu, jeho přístup a myšlení ovlivnilo mnoho známých světových kouzelníků. Paul Osborne byl vynikající ilustrátor a designér, který dokonale pochopil principy propojení samotné rekvizity s osobností umělce. Jeho osobní přístup, pohled a magické cítění bylo tak výjimečné i proto, že on sám byl dokonalý kouzelník a vynikající umělec. Mnoho z jeho originálních plánů, návodů a ilustrací se stalo součástí knih Osborne Illusion Systems.

Paul Osborne se stal magickou legendou. Jako producent, režisér i jako spisovatel přišel s koncepcí rodinné magie a předvádění iluzí v zábavních parcích Six Flags, Disneyland, Cypress Gardens, Great Adventure a mnoho dalších zábavních parků po celé Severní Americe. Brzy tato představení byla prováděna po celém světě. Mnoho z dnešních špičkových kouzelníků ve svých začátcích využívalo několik iluzí z velké nabídky od Paula Osborna. Konzultoval a navrhoval iluze pro Davida Copperfielda, Davida Blaine a celou řadu dalších špičkových kouzelníků. Pro jeho zkušenosti se v zákulisí podílel na desítkách televizních pořadů a živých vystoupení.

 

Další fotografie

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru