Ken Klosterman, majitel pekařské společnosti v Cincinnati a renomovaný kouzelník, zemřel v 87 letech

Ve věku 87 let zemřel ve středu 21. října Ken Klosterman, majitel a generální ředitel jedné z největších pekařských společností v Cincinnati společnosti Klosterman Baking Company a renomovaný sběratel kouzel.

Klosterman, který vyrostl v severním Kentucky, se narodil 26. ledna 1933 v Cincinnati, absolvoval střední školu Beechwood High School and následně vysokou školu Bucknell University. Po absolvování vysoké škole se stal poručíkem americké armády a sloužil v Japonsku. 

Ken Klosterman, pekař třetí generace, pocházel z rodiny, jejíž historie pečení sahá až do roku 1848 v Německu. Frank Klosterman, prastrýc pana Klostermana, přijel do Cincinnati v roce 1880 a otevřel společnost French Baking Co.. Když jeho otec odešel do důchodu, Klosterman v letech 1968-2009 převzal funkci předsedy a generálního ředitele. Jako generální ředitel rozšířil společnost Klosterman Baking Company na jednu z největších rodinných pekáren v regionu.

V pekárenském průmyslu je mu připočítáno mnoho místních a národních „prvenství“, včetně prvních igelitových sáčků na výrobky, prvního bochníku Pullman v jeho regionu, buchty Coney, foot-long hotdog (dlouhých párku v rohlíku) a prvních polovičních bochníků. Za své inovace v pečení byl v roce 2011 uveden do síně slávy americké společnosti pro pečení The American Society of Baking.

Pan Klosterman byl prezidentem Variety Bakers of America a Ohio Bakers Association. Působil ve správních radách ABA, The Long Co., Greater Cincinnati Restaurant Association a Cincinnati Convention and Visitors Bureau. 

Klostermanovým oblíbeným koníčkem, bylo kouzlení. Kromě pečení byla magie další oblastí, kde vynikal. Kouzlil téměř pro každého, koho potkal, včetně prezidenta George W. Bushe. Často vystupoval v místní televizi a v reklamách. Oklamal také soutěžící v národním programu “To Tell the Truth.” V magazínu The Smithsonian v roce 1991 publikovali deseti stránkový článek o panu Klostermanovi a jeho magické sbírce Salon de Magie, která je umístěna v opuštěném solném dole 83 stop a 6 palců pod jeho rezidencí v Ohiu. Klostermanova sbírka byla uznána magazínem The Smithosian a je považována za historicky nejvýznamnější magickou sbírku na světě.  V roce 1995 byl Klosterman zvolen prezidentem International Brotherhood of Magicians. 

Klosterman využil svých magických spojení i ve prospěch komunity, ve které žil. Prostřednictvím finanční sbírky ABRACADABRA v Cincinnati Playhouse in the Park, která podporovala a představovala nejlepší magické talenty v tomto odvětví. 

"Vzpomínám si na letní večeři v The Hay-Adams (hotel ve Washingtonu), že provedl kouzelnický trik, kdy si z úst vytáhl sérii jehel navlečených na niti, nebo stejně jako druhý trik, kde si vzal dolar od jeho klíčového konkurenta Joe Schwebela a objevil ho uprostřed rozřezaného citronu,“ řekl Lee Sanders, hlavní viceprezident pro vztahy s vládou a veřejné záležitosti ABA.

Jeho magie připravila půdu pro jeho podnikání i pro to, jak si vedl v životě.

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru