Autor příspěvku: Radek Pěkný

Sobota 23. září byla pro všechny příznivce kvalitní magie významným dnem. Na pozvání Ondry Pšeničky zavítal do Prahy významný britský kouzelník Dr. Will Houstoun.

Během svého tříhodinového semináře ukázal a následně vysvětlil kouzla s kartami a mincemi. Willova zručnost (sleight of hand) byla opravdu na vysoké úrovni a tak není žádným překvapením, že se Will stal v roce 2015 nejlepším kouzelníkem Magic Circle v oboru mikromagie. Willova kouzla snoubila nejen skvělou technickou zručnost, ale také velkou porci teorie a psychologie, o které se Will ochotně podělil s účastníky semináře. Will například ukázal, jak je důležité v rámci efektu přemýšlet nad tím, jak divák může efekt vnímat. Ukázal také příklady, jak změny rytmu/tempa v průběhu kouzla mohou přispět k lepšímu udržení pozornosti diváka anebo přispět k udržení napětí.

Will také nezapomněl zmiňovat obecné principy, které mohou být využity i v jiných efektech a tvořit tak významný arzenál každého kouzelníka. A nezřídka šlo o principy, jejichž původ sahal až do doby viktoriánského období (1837-1901). Kdo by před seminářem tušil, jak skvělým pomocníkem karetního kouzelníka může být obyčejný pilník na nehty.

Během celého semináře i při následném posezení v restauraci Will pobízel všechny účastníky, aby se nebáli na cokoliv zeptat, čehož někteří opravdu využili. Seminář byl velkým kouzelnickým zážitkem a dalo se by se říci, že kdo na semináři nebyl, tak o hodně přišel. A protože se Willovi v Praze líbilo, naznačil, že by se rád do naší metropole v budoucnu vrátil, což bude skvělou příležitostí opět si užít čas plný nezapomenutelné magie.

Fotografie: Vláďa Babka a Filip Stružka

 

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru