Před chvílí jsme obdrželi od našeho kolegy Vládi Gernata smutnou zprávu. Dnes 25. února ve věku nedožitých 78 let náhle zemřel jeho otec Vladimír Gernat.

Vladimír Gernat byl dlouholetý člen Českého magického svazu, kouzelník tělem a duší. V jeho případě se nebojím dokonce napsat, že moderní magie byla jeho velkou láskou. Za svou kouzelnickou kariéru vychoval nejednoho kouzelníka či kouzelnici, rád se nejen s nimi, ale také se svými kolegy dělil o zkušenosti z jeho profesionální kariéry. Nezapomenutelně se do historie české magie zapsal svým festivalem Skleněný magik, který se po dvě desetiletí konal v Železném Brodě, a ve kterém následně v Jičíně pokračoval syn Vladimír. Pokaždé se snažil pozvat významné hosty a kouzelníky ze zahraničí, abychom se tak mohli srovnávat v našem umění a hlavně se dále učit a rozvíjet a zdokonalovat českou moderní magii. Vladimír Gernat také v rámci festivalu pořádal juniorské mistrovství České republiky, ze kterého vzešli vítězové, v současné době populární kouzelníci např. Ondřej Pšenička nebo Pavel Kožíšek. 

Vladimír Gernat se se svým uměním snažil bavit diváky napříč věkovým spektrem. Jeho vystoupení měly rády děti, kterým se představoval jako Duo Getty se synem Vladimírem, samostatně je bavil jako klaun Pepíno a pro dospělé diváky kromě standardních představeních také připravil kouzelnické představení Pražský Pepík, které bylo plné nejen oblíbených triků, ale také populárními staropražskými písničkami a Hašlerovkami.  

 

Vendula Horáková
"Doba je hodně smutná. A je o to smutnější, když odejde kamarád, kouzelník, který nikdy nezkazil žádnou legraci. Pro druhé udělal vždy maximum a v jeho společnosti se nikdo nikdy nenudil. Na Tvých festivalech magie to prostě vždy žilo, zábava nevázla a kdo tam byl, vždy si hned vzpomněl na nádhernou atmosféru. Nezapomeneme ani na výborně zorganizované výlety po okolí Železného Brodu. Tam bylo připraveno vždy perfektní uvítání: koláče, káva i něco ostřejšího. Všichni byli naprosto spokojeni a zájemců stále přibývalo....uměl jsi velice dobře uspořádat setkání obyvatel obce s kouzelníky na své zahradě, nebo v místní hospůdce. Nikdy jsme nezažili větší legraci. Škoda je, že tvá kniha života se uzavřela na nedopsané 78. straně...
Byl jsi báječný, Vláďo Gernate, a věř, že na Tebe nikdy nezapomeneme."
 
 
Do kouzelnického nebe odešel další kamarád a přítel, který bude chybět nám všem. Věnujte mu prosím tichou vzpomínku. Upřímnou soustrast rodině. 
 
S úctou vzpomínáme.
 
Jiří Hadaš
prezident Českého magického svazu
 
Chtěl bych klaunem být
a smět se stále smát
mít tak úsměv na rtech stálý
chtěl bych klaunem být
a umět všechny rozesmát
léčit duše jenž se občas spálí.
 

Další fotografie

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru