Milí přátelé,

následující řádky se mně píší velmi těžce. Mám pro vás velmi smutnou zprávu. V neděli 25. října ve věku 74 let zemřel Ladislav Horák. Do kouzelnického nebe tak v tichosti a navždy odešel další přítel a dobrý člověk. Tato slova se mně píší opravdu těžce, protože nám odešel nejen skvělý kamarád, ale v mém případě i rodinný přítel a opravdový kouzelnický táta.

Ve svém životě měl několik velkých lásek – všichni jsme je znali. Miloval svou ženu, syna Ladislava, dceru Kateřinu a vnoučata. Jeho neméně velkou láskou, kterou znali a podporovali i jeho nejbližší, byla moderní magie. Rodinu i kouzla miloval do poslední chvíle.

Moderní magie byla jeho velkým koníčkem, mezi svými kolegy byl uznávaným členem a kouzelníkem. Významně se podílel na naplnění významu pojmu ,,moderní“ magie. Za svou dlouholetou kouzelnickou praxi vychoval či svým způsobem ovlivnil celou řadu dnešních profesionálních kouzelníků a kouzelnic. Láďa stál u zrodu kouzelnických klubů v Uherském Hradišti a v Přerově, podílel se na vytváření a chodu Českého magického svazu a také byl jedním ze zakládajících členů Unie moravských kouzelníků. Byl pojmem a přítelem, který stíral hranice nejenom pro slovenské kouzelníky a kamarády. Šířil kvalitu a krásu moderní magie na jevištích doma i v zahraničí. Jeho vystoupení v mnoha televizních pořadech byla inspirací a radostí. Významně se podílel na  divadelních inscenacích v oblasti speciálních efektů.

Vždy byl usměvavý, ochotný nejen naslouchat, ale i pomáhat, radit a učit, aby se naše řemeslo šířilo mezi diváky jen v té nejlepší kvalitě. Rekvizity pro mnohé z nás sám vyráběl a byl i inovátorem některých kouzelnických triků. To postupně vedlo k tomu, že se tento koníček stal jeho prací a společně se synem Ladikem založili Magic studio 2000. Není mezi námi kouzelník, který by neměl mezi rekvizitami alespoň jedno kouzlo z jejich studia. Jsem rád, že i tímto způsobem ovlivňoval úroveň moderní magie a  nejednu generaci kouzelníků. A nejen u nás. Jeho profesionalita a poctivá práce překročila hranice České republiky, a tak se s jeho rekvizitami a kouzly mohou chlubit i naši kolegové po celém světě. Je mně líto, že již společně s námi nebude tak moct oslavit třicáté výročí od založení společnosti, které v letošním roce jejich Magic studio 2000 slaví.

Po odchodu každého člověka zůstane prázdné místo, které se jen obtížně zaceluje. Po Láďovi však tady nezůstává prázdno, zanechal významnou stopu nejen v našem kumště, ale i v našich srdcích.

Nejen jménem Českého magického svazu, jménem kolegů, kolegyň, kamarádů, ale také jménem svým v této bolestné chvíli vyjadřujeme celé rodině upřímnou soustrast.

"Láďo, nikdy na tebe nezapomenu, s úctou a s láskou tvůj Jirka"

Jiří Hadaš

prezident Českého magického svazu

Poslední rozloučení se koná ve čtvrtek 29. října 2020 mší svatou v kostele sv. Havla v Dřevohosticích. Dle vládních nařízeních a vyhlášeného stavu nouze se rozloučení koná pouze v úzkém rodiném kruhu. Pokud by se někdo z blízkého okolí chtěl přijít rozloučit, bude tak krátce umožněno před 14 hodinou položit u rakve v kostele květinu. Po skončení obřadu (cca v 15 hod) se přesuneme na místní hřbitov v Dřevohosticích a uložíme jej do země. Chcete-li jej na této cestě vyprovodit, budete vítání. Jen prosím dodržujte vládní nařízení o shlukování se venku do 6-ti osob.