Od našeho přítele Přemka Rajdla z Liberce jsme obdrželi smutnou zprávu. V pondělí 10. května nás navždy opustil po těžké nemoci ve věku 78 let Jiří Novotný, výborný kamarád z Mostu a dlouholetý člen ČMS.

Jak na Jirku vzpomíná jeho žák Přemek Rajdl?

"Je to neuvěřitelné, Je to neuvěřitelné, ale Jirku jsem znal 55 roků. Poznal jsem ho ještě jako školák základní školy. Bydlel v nedaleké Chrastavě u Liberce. V této obci také bydlel další kouzelník Jiří Riedl, u kterého jsem Jirku Novotného poznal. A tak se stalo, že jsem pravidelně každou sobotu odpoledne začal vlakem jezdit za oběma kluky, kteří mě zasvěcovali do tajů magie. Tyto pravidelné sobotní jízdy trvaly několik let. Jirka byl kamarád, který se snažil vždy poradit a odpovědět na všechny mé otázky, které jsem v tomto mladém věku měl.

Protože miloval komickou magii, tak si vytvořil i komické číslo. Vystupoval pod uměleckým jménem Bambulini. Vzpomínám, jak si vyráběl klaunské boty velikosti XXXXL a jak se pak s nimi chlubil. S Jirkou jsem také začal jezdit do Karlových Varů na festivaly „Šarivari“. Myslím, že poprvé to bylo v roce 1970. Pak, když jsme se vlakem vraceli do Liberce, tak jsme se celou cestu bavili o zážitcích z tohoto festivalu. Léta ubíhala, Jirka také několik let bydlel v Liberci, kde jsme k sobě měli blíže, až osud chtěl, že se přestěhoval za svou láskou do Mostu. Ani tato vzdálenost nás neodcizila. Jako zakládající člen Klubu kouzel Liberec se k našemu klubu vždy hlásil a stále jej podporoval. Stejně tomu bylo i při pořádání Ještědského krystalu, kdy pomáhal při organizaci.

Na Jirku se nedá zapomenout, protože to byl do poslední chvilky kouzelník tělem a duší, který na kouzla myslel 24 hodin denně. Pro lásku k magii měl Jirka spoustu kamarádů v celé České republice. Začal také jezdit pravidelně na Magické posilovny do Přerova, kde si setkání bohatě a radostně užíval. Jsem rád, že jsem měl v mé blízkosti takového kamaráda."

Prosím, kdo jste Jiřího znali, zapalte svíčku a zavzpomínej na krásné chvíle, které jsme společně s ním prožili.

Upřímnou soustrast celé rodině. S úctou vzpomínáme.

Mgr. Jiří Hadaš

prezident ČMS