Další smutná zpráva obletěla kouzelnický svět. Kouzelnice Kelly -  Květoslava Juřík Kellnerová nás informovala, že její tatínek Jan Kellner ve čtvrtek 7. října 2021 po dlouhé nemoci ve věku 72 let odešel do kouzelnického nebe.  

Se svolením Kelly sdílíme:

"S hlubokým zármutkem oznamuji, že do kouzelnického nebe odešel Jan Kellner, syn Josefa Zdenka a Květoslavy Kellnerových. Kouzelník, kterému tleskalo půl světa. Skvělý bavič, muzikant. Pokračovatel kouzelnického rodu s tradicí od roku 1623.

Nemůžu uvěřit, že píšu tyto řádky. Je to jak zlý sen. Tento rok mi zasadil mnoho ran, ale teď přišla ta nejbolestivější. Stále tomu nevěřím, tak moc to bolí. Můj milovaný tatínek. Můj maják v bouři, moje ikona. Člověk, kterému vděčím za vše, ke komu vzhlížím. Ten, co se mi snažil dopřát vše, co sám nemohl mít. Jeho eleganci a klidu, se kterým se pohyboval po jevišti, bych si přála přiblížit. Ten, kdo mě s maminkou ve 4 letech postavili na jeviště, abych se začala připravovat. Můj přísný učitel, který chtěl, abych důstojně nesla jméno kouzelnické rodiny Kellner a chápala závazek, který se ke jménu pojí. Čestný, slušný, zásadový, přátelský … to všechno jsou synonyma, kým byl.
 
Můj drahý tatínku, byl jsi mi tím nejlepším tátou, učitelem a ochráncem. Za všechno ti děkuju! Nebylo a nebude dne, kdybych si na tebe nevzpomněla. Nikdy to nepřestane bolet, protože se nemůžu smířit. Moc to bolí. Jedinou útěchou mi je, že už jsi nahoře mezi svými a že už tě nic nebolí. Drž nade mnou ochranou ruku a veď mě životem. Jednoho dne se tam nahoře setkáme a uděláme “velkou komedii”."
 
Projevy soustrasti celé rodině zaslalo nejen mnoho přátel a známých či fanoušků, ale také řada kouzelnických kolegů. Za všechny citujeme PhDr. Alexandra Geriče: 
 
"Úprimnú sústrasť. Ale som si istý, že Váš otec už sedí vo svojej lóži a bedlivo sleduje každé Vaše predstavenie. Každé, ktoré spôsobí údiv a radosť publiku - každé takéto predstavenie robí radosť aj tam hore a viem veľmi dobre, že tú odozvu a láskavosť cítite. Kelly, ste jedna z mála žien tohto kumštu, ktorá pôsobí dôveryhodne a ktorá má v úcte svojich divákov. Otec je na Vás hrdý." S úctou Alexander Gerič
 
Poslední rozloučení proběhne v pátek 22.10.2021 ve 12 hodin ve smuteční obřadní síni pardubického krematoria. Všichni, kdo jste jej znali, věnujte mu tichou vzpomínku. 
 

 

 

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru