O víkendu jsme obdrželi další smutnou zprávu. Dne 3. dubna do kouzelnického nebe odešel pan Antonín Kellner z Brna. Kdo jste ho znali, zapalte svíčku a věnujte mu prosím tichou vzpomínku.

Květoslava Juřík Kellnerová - kouzelnice Kelly
"Dneska mě zasáhla smutná zpráva. Odešel do kouzelnického nebe můj strýc a tatínkův bratranec, Antonín Kellner. Skvělý kouzelník a muzikant. Dovolte mi, abych na něj s úctou zavzpomínala, protože v mém profesním životě sehrál velkou roli.

V mých očích jsi byl upřímný a hodný člověk, kterého nikdy nepřecházel smysl k humoru i ve chvílích, kdy ti třeba nebylo úplně do smíchu. Poslední roky jsi bojoval jako lev s těžkou nemocí obklopen svou milovanou rodinou. Ty jediný jsi dokázal udržet tradici rodu Kellner do poslední chvíle a jezdit s celovečerním třídenním programem, kdy už ostatním došel dech a přešli do menších formací. Díky tobě jsem poznala to, s čím se potýkali naši předci a jak opravdu těžký náš kouzelnický obor byl. Když mě s bráchou můj tatínek k tobě poslal v 15-ti na zkušenou, ať poznáme „co je to velká komedie“, balila jsem si kufry do Polska a vůbec jsem netušila, co mě čeká. Co jsem byla na světě, s tatínkem jsem vystupovala jen v „malých“ hodinových vystoupeních. Celovečerní kouzelnické programy pro mě bylo něco, co jsem znala jen z vyprávění, protože takhle dřív vystupovali všichni Kellnerovi. Tak moc jsem se těšila! V tu dobu jsi mistrovské žezlo hlavního kouzelníka předal synovi Lubošovi a odešel ze záře reflektoru. Strávila jsem s vámi na jevišti měsíc a byla to jedna z největších zkušeností v mém životě. Kdo nezažil, nedokáže si představit, jak náročné je jezdit po 3 dnech ze štace na štaci, vybalovat a zabalovat těžký rekvizity, mít totální spánkový deficit, nevědět pomalu, jaký je den nebo kde zrovna hrajeme. Já byla už po měsíci na pokraji sil. Klobouk dolů!

Ty jsi tomuhle ďábelskému kolu s láskou obětoval celý život a stejně tak děti. Celá vaše rodina jste symbolikou neuvěřitelné lásky ke kouzlům! Zažila jsem s vámi plné sály, které doslova praskaly ve švech a lidi se museli s nepořízenou vracet domů, protože už na ně nezbylo jediné volné místo. Tak moc chtěli vidět vystoupení kouzelníka Kellnera. Na to budu, strejčku, vzpomínat celý život. Své děti, Zuzanku, Růženku i Luboška, jsi k této lásce vychoval a oni tvůj odkaz plnohodnotně ponesou dál. Vždycky s tebou byla velká sranda a tak na tebe budu i vzpomínat. Třeba na to, jak jsi nás o půlnoci s Růženkou vzbouzel, jestli bychom ti neudělaly krupicovou kaši, že máš na ní velkou chuť.

Děkuji Ti, že jsi mě na malou chvíli vzal pod svá ochranná křídla a dal mi jednu z největších životních lekcí na poli kouzelnictví."

S láskou, Květuška

Nejen za Český magický svaz, ale také za naši celou kouzelnickou komunitu upřímnou soustrast rodině.
S úctou vzpomínáme.

Jiří Hadaš