Kouzelník Martin Rees se stal držitelem nového Guinnessova rekordu

Ve středu 18. listopadu 2020 proběhl 16. ročník Den Guinnessových rekordů. Světový den rekordů v Guinness (Den GWR) je každoroční oslavou rekordů, kdy se do něj zapojí tisíce lidí z celého světa.

Kouzelník Martin Rees z Hertfordshire (UK) dosáhl Guinnessova světového rekordu za předvedení nejvíce kouzel prováděných pod vodou během tří minut. Je prvním člověkem, který překonal tento rekord za více než 10 let.

Pokus se uskutečnil na scéně Underwater Stage v Pinewood Studios , což je 11. titul světového rekordu Guinness, který byl zaregistrován ve slavných filmových studiích.  Rees chtěl pro tento pokus o rekord prestižní místo a cítil se velmi poctěný, že mohl využívat jejich zařízení. Na tomto konkrétním pokusu o rekord pracuje už několik let a byl nadšený, že se konečně pokusil překonat předchozí rekord se 7 triky. 

Jeho pokusu pomohla společnost Diving Services UK, která pomohla naplánovat a připravit veškerou logistiku pokusu a společnost Twinwoods Adventure (Bedford), která poskytla Martinovi zázemí pro jeho trénink a praxi pro uskutečnění pokusu.

Martinovou první motivací pro tento rekord bylo překonání největšího strachu z toho, že bude pod vodou, protože se v minulosti málem utopil. Kouzlení pod vodou byla pro něj výzva, aby dosáhl něčeho neuvěřitelného!

Další jeho motivací byla práce, kterou dělá pro charitativní organizací Spread a Smile, která pomáhá zajišťovat zábavu pro děti, které jsou v nemocnici. Rees věnoval tento pokus o rekord dětem a rodinám Spread a Smile, které ho podle jeho slov každý den inspirují. Vzhledem k tomu, že koronavirová pandemie znamenala, že Martin nemohl navštívit děti přímo v nemocnici, uspořádal místo toho týdenní online show.

Samotná voda byla pro Martina obrovským dilema, protože voda zpomaluje jakýkoli pohyb. Pro kouzelníka hraje velkou roli rychlý pohyb, aby mohl dobře vykonávat magii, protože při předvádění kouzla se spoléhá na to, že se jeho ruce pohybují rychleji, než je dokáží oči sledovat. Dokonce i rekvizity, které použil, se chovají odlišně, když jsou ve vodě, takže strávil spoustu času snahou přijít na to, jak těmto překážkám čelit.

Když Martin získal titul Guinness World Records, řekl: „ Nejvíce kouzelnických triků jsem provedl v rámci jednoho seskoku v rámci GWR Day v roce 2016 a cesta, na které jsem od té doby, byla neuvěřitelná. Dělat tento pokus pod vodou v rámci GWR Day 2020 je pro mě obrovským osobním úspěchem, zejména s ohledem na letošní omezení kvůli koronavirové pandemii.“  

Toto je Reesův pátý Guinnessův světový rekord. Před ním drží již tyto rekordy:

  • Nejvíce karetních kouzel předvedených v jedné minuty 
  • Nejvíce kouzelnických triků provedených v jednom seskoku
  • Nejvíce kouzelnických triků provedena se zavázanýma očima za jednu minutu 
  • Nejvíce kouzelnických triků provedených v aerodynamickém tunelu za tři minuty

Martinova rada každému, kdo uvažuje o pokusu o vlastní titul Guinnessova světového rekordu zní jednoduše: “Běž na to, neboj se a opři se do toho!”

„Pocitu úspěchu, když obdržíš ten certifikát o rekordu, se mu nic nevyrovná a vyzývám každého, kdo uvažuje o pokusu o rekord, aby do toho šel!"

Další fotografie

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru