Iluzionisté David Copperfield a Harry Houdini budou uvedeni do síně slávy

Národní muzeum americké židovské historie ve Philadelphii (National Museum of American Jewish History) oznámilo, že dva nejslavnější iluzionisté všech dob Harry Houdini a David Copperfield budou současně uvedeni do jejich galerie síně slávy Only in America® Gallery/Hall of Fame. 

Muzeum uvádí, že cena oceňuje úspěchy a příspěvky amerických Židů, kteří významně ovlivnili americkou společnost a kulturu, často navzdory tomu, že čelí antisemitismu a předsudkům. „Jsme nadšení a vděční, že můžeme uvést Harryho Houdiniho a Davida Copperfielda do Only in America® Gallery/Hall of Fame současně," řekla správkyně muzea Sharon Tobin Kestenbaum. „Druhy příběhů „Only in America", které prozkoumáme v muzeu, jsou z velké části o dědictví vytvořeném pro budoucí generace. Díky této události jsme schopni oslavit mezigenerační příběh. Od imigranta Harryho Houdiniho až po Američana první generace Davida Copperfielda tato událost jasně ukazuje, co je možné, když jednotlivci dostanou příležitost být skvělí."

Virtuální galavečer Philadelphia Museum se bude konat 12. prosince 2020. Copperfield přijme čest ze svého Mezinárodního muzea a knihovny kouzelnických umění v Las Vegas v Nevadě (Museum and Library of the Conjuring Arts in Las Vegas), kde se nachází největší sbírka historicky významných magických pamětihodností, plakátů, knih, rekvizit, artefaktů a je domovem největší sbírky Houdiniho artefaktů, včetně jeho Water Torture Cell, Metamorphosis Trunk, stejně jako jediného známého záznamu Houdiniho hlasu - zachovaného na Edisonových originálních fonografických válcích. Během virtuální akce Copperfield sám uvede Harryho Houdiniho do síně slávy.

Harry Houdini a David Copperfield se tak připojují ke kultovní skupině 21 předchozích držitelů, mezi nimiž jsou soudkyně Nejvyššího soudu Ruth Bader Ginsburg, režisér Steven Spielberg, Barbara Streisand, Emma Lazarus, Irving Berlin, Leonard Bernstein, Louis Brandeis, Albert Einstein, Gertrude Elion, Mordecai Kaplan, Sandy Koufax, Estée Lauder, Emma Lazarus, Isaac Leeser, Golda Meir, Julius Rosenwald, Jonas Salk, Menachem Mendel Schneerson, Rose Schneiderman, Isaac Bashevis Singer, Henrietta Szold, and Isaac Mayer Wise.

Účast na této jedinečné události je zdarma a je přístupná veřejnosti!  Virtuální platforma umožňuje rozšířit dosah, očarovat a pobavit tisíce členů a jejich rodin v jejich domovech. Bude to zážitkem pro každého, kdo miluje úchvatný zázrak magie. 

Sledujte další informace zde: >>>National Museum of American Jewish History<<<

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru