Zemřela světová legenda ROY HORN - polovina slavného dua Siegfried a Roy

V pátek 8. května ve věku 75 let podlehl komplikacím koronaviru Roy Horn, polovina populárního kouzelnického dua Siegfried a Roy. 

„Roy byl po celý svůj život bojovníkem, a to i během těchto posledních dnů,“ řekl Siegfried v oficiálním prohlášení. "Upřímně oceňuji tým lékařů, zdravotních sester a zaměstnanců nemocnice Mountain View Hospital, kteří hrdinně pracovali proti tomuto zákeřnému viru, který nakonec vzal Royův život." 

Roy Uwe Ludwig Horn a Siegfried Fischbacher začali své první profesionální výkony v Evropě, později se stali se svou show v hotelu Mirage velkými hvězdami Las Vegas, kde hráli čtyři desetiletí. Jejich show skončila v říjnu 2003 poté, co byl Roy napaden na jevišti bílým tygrem jménem Mantecore. K útoku došlo na jeho 59. narozeniny. Roy tehdy utrpěl mrtvici, velká zranění a masivní ztrátu krve. Záchrana jeho života vyžadovala dvě operace. Roy věřil, že Mantecorův útok byl reakcí na mrtvici a následně bílého tygra nazval „mým zachráncem“. 

Roy nakonec dokázal znovu chodit, ale s vystupováním byl konec. Společně se Siegfriedem se však v roce 2010 ještě jednou vrátili na jeviště, aby spolu naposledy vystoupili a rozloučili se se svou kouzelnickou kariérou ve velkém stylu, tak jak to vždy uměli. Zbytek života strávili cestováním, navštěvováním svých zvířat a účastí na výstavách a filantropických událostech v Las Vegas.

„Dnes svět ztratil jednoho z velikánů magie, ale já jsem ztratil svého nejlepšího přítele,“ řekl Siegfried. „Od chvíle, kdy jsme se potkali, věděl jsem, že Roy a já společně změníme svět. Bez Roye nemůže být žádný Siegfried a Roy bez Siegfrieda.“

 

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru