Sobota 23. září 2017 byla pro všechny příznivce kvalitní magie významným dnem. Na pozvání Ondry Pšeničky zavítal do Prahy významný britský kouzelník Dr. Will Houstoun.

Během svého tříhodinového semináře ukázal a následně vysvětlil kouzla s kartami a mincemi. Willova zručnost (sleight of hand) byla opravdu na vysoké úrovni a tak není žádným překvapením, že se Will stal v roce 2015 nejlepším kouzelníkem Magic Circle v oboru mikromagie. Willova kouzla snoubila nejen skvělou technickou zručnost, ale také velkou porci teorie a psychologie, o které se Will ochotně podělil s účastníky semináře.

Will například ukázal, jak je důležité v rámci efektu přemýšlet nad tím, jak divák může efekt vnímat. Ukázal také příklady, jak změny rytmu/tempa v průběhu kouzla mohou přispět k lepšímu udržení pozornosti diváka anebo přispět k udržení napětí. Will také nezapomněl zmiňovat obecné principy, které mohou být využity i v jiných efektech a tvořit tak významný arzenál každého kouzelníka. A nezřídka šlo o principy, jejichž původ sahal až do doby viktoriánského období (1837-1901). Kdo by před seminářem tušil, jak skvělým pomocníkem karetního kouzelníka může být obyčejný pilník na nehty.

Během celého semináře i při následném posezení v restauraci Will pobízel všechny účastníky, aby se nebáli na cokoliv zeptat, čehož někteří opravdu využili. Seminář byl velkým kouzelnickým zážitkem a dalo se by se říci, že kdo na semináři nebyl, tak o hodně přišel. A protože se Willovi v Praze líbilo, naznačil, že by se rád do naší metropole v budoucnu vrátil, což bude skvělou příležitostí opět si užít čas plný nezapomenutelné magie.

Fotografie: Vláďa Babka a Filip Stružka

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru