Sobota 28. října byla opravdovým svátkem. Nejen tím státním, kdy jsme si připomněli 99 let od vzniku naší země, ale také kouzelným. Na pozvání Ondřeje Pšeničky a Damiana Odesse - Gilletta přijel do Prahy populární britský kouzelník John Carey. Seminář se konal od 16:00 do 19:00 hodin v tradičních prostorách Karlínského Spektra.

Sobotní dopoledne patřilo Johnovu workshopu, kterého se zúčastnilo jen pár "vyvolených", tedy těch, co se nejrychleji zaregistrovali. Workshop byl uzavřený pouze pro omezený počet účastníků. John si pro workshop připravil karetní kouzla s detailními instrukcemi a individuální zpětnou vazbou. Každému účastníkovi dal DVD, ve kterém jsou všechna kouzla z workshopu předvedena a vysvětlena. To bylo dobré v tom, že si člověk nemusel dělat poznámky a měl více času vnímat jemné nuance, které ke každému kouzlu vysvětloval. Technické části tedy byly prokládány těmi teoretickými. Mluvil o aspektech, které mohou posilovat nebo oslabovat výsledný efekt.

Odpolední seminář byl již pro všechny zájemce o moderní magii. Do Karlínského Spektra se nás sjelo dohromady 25 kouzelníků. Jak se předem slibovalo v pozvánce, bylo i splněno. Seminář byl plný jednoduchého a velmi komerčního materiálu. John předváděl kouzla, která má rád a samozřejmě je pravidelně předvádí na svých show. 

Měli jsme tak jedinečnou šanci naučit se kouzlo s mincemi, kterým John většinou zahajuje své vystoupení. A jak v poznámce řekl: "Nikdy nezačínám karetním kouzlem, vždy je lepší upoutat pozornost a navázat kontakt s lidmi něčím jim bližším."

Dále jsme pak viděli asi 6 karetních kouzel, která byla vždy pečlivě vysvětlena a současně jsme byli upozorněni na standardní chyby u jejich předvádění. V rámci semináře bylo také možnost zakoupit několik DVD a dvě autorské publikace Johna Careyho - The Carey Files a Minimalistica Lecture Tour 2017. DVD On Coin Magicobsahovalo kouzla s mincemi a druhé DVD Tools of our Trade  bylo zaměřeno na karetní techniku (žádná kouzla, ale jen hmaty - různé způsoby kontroly karty, vnucovani apod.). Dále nabízel k prodeji i dvě kouzla Caleidoscope a "Yes You Caan".

Touto cestou také velmi děkujeme Radkovi Pěknému, který po celý den byl skvělým tlumočníkem a seminář i diskuzi s Johnem pro nás překládal.  

Po skončení se tradičně přešlo do blízké restaurace, kde se dále kouzlilo a také se s Johnem diskutovalo. John byl velmi ochotný a žádný dotaz či prosba o pomoc mu nebyla nepříjemná. Ještě před ranním odletem všechny kouzelníky pozdravoval a vzkázal: "Hi Jirka, I had a great time and it was a pleasure to meet you and your friends!"Na svém facebooku po oba dva dny přidával fotografie a informace o svém pobytu u nás. A to jsou přece pro nás skvělé reference a ta nejlepší reklama!

Fotografie: Jiří Hadaš

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru