V pondělí 29. ledna 2018 Ondřej Pšenička pro nás zajistil další exkluzivní seminář a do Prahy pozval amerického kouzelníka Thoma Petersona. Seminář se uskutečnil za podpory Českého magického svazu v rámci Školy magie. Pro seminář jsme využili prostory KIM clubu v Karlínském Spektru.

Thom Peterson - The Amazing Guy je skvělý komik a kouzelník, který jako jeden z mála pravidelně vystupuje ve všech divadlech Holywoodského Magic Castlu. Pro svůj osobitý projev, vtip a originalitu si Thoma pravidelně zvou na své akce světové obchodní společnosti Boeing, Xerox, Lockheed Martin, IBM a další významné společnosti. A v čem je Thom tak výjimečný, o tom se nás snažil přesvědčit ve svém semináři. 

Během dvouhodinového semináře nám představil kouzla, se kterými dělá svá close up show. Všechna kouzla jsou tak Thomem vyzkoušena na divácích a osvědčila se mu. Všechna se dají předvádět jak v malém prostoru, tak i ve větších sálech. To má pro nás, jako zdroj informací a nápadů pro doplnění našich programů, velký potenciál a obrovský význam. 

Seminář zahájil kouzlem Kapow, kterým většinou otevírá svou show. Jedná se o rutinu s mincí, kterou nechá zmizet a objeví místo ní Jumbo minci. Dále pokračoval rutinou Killer Spoon,  kouzlem ohýbání lžičky, kterou předvedl ve dvou variantách. Nejprve Killer Spoon s opravdovou lžící a následně druhou variantu s kreslenou lžící. Další kouzlo bylo PMD, ve kterém mince prostoupila balíčkem k divákově kartě, ve druhé variantě prostoupí celým balíčkem karet a propadne na dno skleničky.

Vtipnou rutinou, která pobaví nejen dětské publikum, ale také dospělé diváky, byla beze sporu rutina Rock, Paper, Rabbit. Jedná se o kouzlo se skládáním origami, kdy na závěr opravdu kouzelně objevíte papírového zajíčka.

Po přestávce se pokračovalo dalším zábavným kouzlem, se kterým zákonitě pobavíte opět děti i dospělé. Rutina Wise Quack je mentální předpověď s pomocí plastové hračky kačenky. Blok, který k tomu používá je využitelný pro více variant mentální magie.

Walk-around Williamson bylo další kouzlo, které jsme na semináři mohli naučit. Thom k tomuto předvedení využil základní variantu od Davida Williamsona, kterou ale upravil tak, aby se dala opět použít v jakémkoliv prostředí a bez použití stolu. Jde o roztrženou kartou na čtyři kousky, co se pak promění v divákovu a zcelí se.

Velký zájem po semináři byl o originální karty ESP, se kterými nás Thom učil jeho rutinu Just Fate. Jednoduchá, rychlá a přitom pro diváky neuvěřitelná mentální magie, během které kouzelník na stůl poskládá ESP karty se symboly ve stejném pořadí jako vybraný divák.

Na závěr nám vysvětlil svou rutinu Swifflip, což je hmat na záměnu karty. Dá se také využít jako color change.

Jako bonus v úplném závěru prezentoval svůj Topit-A-Go-Go, na který nás předem upozornil Zdeněk Schejbal a doporučil nám, ať si to nenecháme ujít. Tímto děkujeme Zdeňkovi za skvělý tip, protože Thomův topit je vážně kouzelnická bomba!

Thomův seminář byl velmi praktický a věřím, že všichni kouzelníci, kteří tentokrát do posledního místa zaplnili sál Karlínského Spektra, nejeden trik využijí ve svém repertoáru.

Fotografie: Jiří Hadaš

Adresa

Český magický svaz, z.s.
Modřínová 971
252 42 Jesenice u Prahy

Jsme členem FISM

logo fism

Přihlásit odběr novinek

Nahoru