Zemřela světová legenda The Great Tomsoni - Johnny Thompson

Autor příspěvku: Jiří Hadaš

V sobotu 9. března odešla do kouzelnického nebe světová legenda Johny Thompson, kouzelník známý jako "The Great Tomsoni". Zemřel v sobotu odpoledne ve Spring Valley Hospital Medical Center v Las Vegas. Bylo mu 84 let.

Jen pár dní před tím, než zemřel, si Johny Thompson užíval svou životní vášeň - pracoval s kouzelníky. Thompson se zhroutil 25.února během zkoušek show  Penn & Teller: Fool Us! v hotelu Rio ve Vegas. Slavný iluzionista údajně několik minut nereagoval, znovu získal vědomí, když byl převezen do nemocnice. Již dříve měl Thompson problémy s dýcháním.

Johnny Thompson byl považován za jednoho z největších současných amerických kouzelníků a je inspirací pro generace kouzelníků po celém světě. Thompson pracoval jako magický konzultant a režisér s takovými hvězdami Las Vegas jako Penn & Teller, Siegfried & Roy, Criss Angel,  David Copperfield, Lance Burton, Mac King, Mat Franco a David Blaine.

Společně se svou manželkou Pam vytvořili komediální kouzelnický akt The Great Tomsoni & Co.. V 70. a 80. letech s touto show byli velmi známí a populární, zúčastnili se mezinárodního turné, uskutečnili četná televizní vystoupení a stali se oblíbeným programem ve Vegas.

Během své kariéry pracoval také jako herec, hudebník, spisovatel, klaun a dokonce na začátku své kariéry byl také zápasníkem. Svou profesionální kariéru zahájil v roce 1951 jako hráč s harmonikou, kdy během sedmi let cestoval a koncertoval s Jerry Murad’s Harmonicats.

The Academy of Magical Arts ocenila v roce 1976 Johnnyho Thompsona jako kouzelníka roku a udělila mu cenu Stage Magician of the Year. V roce 1981 získal stejnou cenu společně s manželkou Pam jako Tomsoni and Company. The Academy of Magical Arts v roce 1999 Thompsonovi udělila nejvyšší ocenění - Master's Fellowship.

Johnny Thompson a Michael Close - dva z nejlepších mozků v magii. Fotografie je ze zákulísí show Penn & Teller: Fool Us, ve které jsou oba důležitou součástí celé show jako odborní magičtí konzultanti. Johnny Thompson má poslední slovo v tom, zda soutěžící Penna a Tellera přelstili.