Kouzelnice Kelly se probojovala do finále Česko Slovensko má talent

V sobotním přímém přenosu po Velkém třesku se do finále letošního ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent probojovala kouzelnice Kelly - Květoslava Juřík Kellnerová!

Na jeviště se Kelly poprvé postavila v roce 1993 po boku svých rodičů, rovněž profesionálních kouzelníků. Kelly je totiž z kouzelnického rodu Kellner, který má tradici od roku 1623 a patří k nejstarším uměleckým rodům v Evropě vůbec. Zkrátka má kouzlení a magii v krvi! Jako členka divadla Illusion revue Kellner v Pardubicích procestovala takřka celou Evropu. Vystupuje jako sólista a podílí se na různých televizních pořadech. Za manžela si vzala kouzelníka Tomasiana a je jeho hlavním odborným poradcem. V současné době se věnuje jevištní magii společně s Tomasianem.

A proč se Kelly přihlásila do letošního ročníku? Možná vás odpověď překvapí! Není to pro její slávu, ale proto, aby širokou veřejnost seznámila s jejím dědečkem Josefem Zdenkem, který by v letošním roce oslavil 100 let. Kelly o dědečkovi vzpomíná a říká: "Je to člověk, který mě toho tolik naučil a který mi moc chybí (a nejenom mně), za pár dnů oslaví 100. narozeniny. Bohužel jak roky letí, vzpomínka na mého dědečka jako slavného českého kouzelníka zhasíná postupně tak, jak umírají pamětníci jeho vystoupení. Jeho jméno by se stalo pouhým odstavcem uvedeným ve známých osobnostech v knihách kouzelnického světa. Nechtěla jsem to takhle nechat. On by si zasloužil víc, mnohem víc. A tak jsem přemýšlela, jak to udělat, aby se na něj nezapomnělo, aby zůstal “věčný”. I přes obrovské riziko, že v případě neúspěchu zostudím sebe, rodinné jméno a vlastně i jeho samotného, jsem posbírala veškerou svou odvahu a přihlásila se do soutěže. Byl to jediný způsob, jak se s tím dostat na televizní obrazovky a na internet, který je v tomto směru věčný. Hop nebo trop. Věřím, že tam při mně musel stát, protože doteď nemůžu uvěřit tomu, co se všechno událo a jakou to mělo odezvu."

Velké finále Česko Slovensko má talent 2018 proběhne 1. prosince ve vysílání přímého přenosu televizí Prima a JOJ. O výherci rozhodnou diváci prostřednictvím hlasování. Kelly všichni již nyní držíme palce, její vystoupení si nenecháme ujít a samozřejmě i mezi námi kouzelníky má zaručeně podporu a odeslání důležitých sms hlasů!