Přátelé magie,

21.ročník Ještědského krystalu, který se koná ve dnech 10.5. - 11.5.2019 v kulturním zařízení Lidové sady Liberec, se rychle blíží. Letošní ročník je vzpomínkový a nesoutěžní. Je jenom přehlídkový a to proto, aby se v Liberci mohli sejít kouzelníci, kteří nechtějí z různých důvodů soutěžit a chtějí jenom předvést svůj program divákům a tak se navzájem pobavit. Stále mám místo v přehlídkových blocích, které potřebuji zaplnit. Pro všechny, kteří se zúčastní přehlídky, nabízíme Ještědský krystal bez poplatku.

Na mezinárodním festivalu magie v Liberci se budete moci setkat s kouzelníky z Německa, Polska, Maďarska a také k nám přijede jeden pozvaný host z USA žijící v Las Vegas. Můžete se těšit na Davida Goldrake, který předvádí hlavně iluze. Do Liberce doveze 10 minut mluveného jevištního programu, který bude zařazen do Gala. Jak říká Ondra Pšenička, mohu se za něj zaručit. David Goldrake bude mít zároveň v sobotu dopoledne dvouhodinový seminář, kde vysvětlí několik jevištních a salonních kouzel a jako vystudovaný herec se bude převážně věnovat jevištní prezentaci. Dalším seminaristou bude z Magic studia 2000 Láďa Horák st., který se osvědčil již v několika minulých ročnících, kdy na seminářích předváděl a vysvětlil parketová kouzla, která mohou dělat všichni kouzelníci. Tento seminář bude trvat jednu hodinu. V Liberci se tak můžete těšit celkem na tři hodiny seminářů.

Dále v Gala programu také kromě zmíněného Davida Goldrake vystoupí Petr Kravčík, Milan Skržek, Josef Poncza, Radana Vozňáková, Ondřej Pšenička, Radek Bakalář, Michal Kovařík a Přemek Rajdl. Všichni učinkující jsou vítězové festivalu nebo členové odborné poroty.

Nebude chybět ani burza rekvizit, kam se zatím přihlásili tři velcí prodejci.

A na konec to nejdůležitější. Ještědský krystal byl a je setkání kouzelníků na kterém se mají kouzelníci stmelit a navzájem lépe poznat. K tomu bude po oba večery společné posezení při živé hudbě. V sobotu večer na víc bude připravena tombola. Ten kdo nepřijede nepozná zdejší atmosféru.

Přihlásit se stále můžete a to nejdéle do 15.4. 2019 kdy končí uzávěrka přihlášek k zajištění ubytování. Svoje přihlášky posílejte na : premek.rajdl@seznam.cz nebo na tel. 603 831 256 .

Kouzelný den

Přemek Rajdl